Дивовижний світ природи

Дивовижний світ природи

понедельник, 21 марта 2016 г.

 22.03 Всесвітній день водних ресурсів (всесвітній день води)



Щороку відзначається Всесвітній день водних ресурсів (всесвітній день води). Він був створений в 1993 році Генеральною Асамблеєю ООН. У своїй резолюції ця організація запропонувала всім країнам проводити в цей день спеціальні заходи, спрямовані на збереження та освоєння водних ресурсів. При цьому було вирішено щороку присвячувати ці заходи якійсь одній конкретній темі. Період 2005-2015 рр. був оголошений Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя».
Головним завданням цього свята, на думку його творців, має стати нагадування всім жителям Землі про величезну важливість води для підтримання життя на нашій планеті. Як відомо, людина і тварини не можуть існувати без води. Якби на Землі не було водних ресурсів, то на ній і не зародилася життя.


22 березня організація, що займається захистом навколишнього середовища, звертається до керівників всіх країн світу із закликом приділяти більше уваги проблемі захисту водних ресурсів планети. Необхідно не тільки задуматися про це на національному рівні, але і приймати конкретні заходи.
Щорічно ООН призначає, яке її підрозділ повинен буде тримати під контролем дотримання правил проведення Всесвітнього дня води. Кожен рік в цей день розглядається одна з існуючих сьогодні проблем, пов'язаних з недостачею водних ресурсів і забрудненням води, приймаються важливі рішення.
Свято "Всесвітній день води" проводиться для того, щоб привернути до цих проблем суспільну увагу. Він дозволяє залучати до їх вирішення все більшу кількість держав. Здійснюється поширення інформації про важливість проблем, пов'язаних з охороною водних ресурсів прісної води. Виявляється і реальна допомога, приймаються серйозні заходи з постачання питною водою жителів тих країн, де існує дефіцит.

 На території нашої країни свято "Всесвітній день води" відзначається з 1995 року. Його девізом є: «Вода - це життя». Він покликаний підкреслити найбільше значення води у нашому житті. Не варто забувати про те, що тіло людини на дві третини складається з води. Воду прийнято вважати одним з найбільш цінних природних ресурсів. Постійне зростання населення і розвиток промислового виробництва збільшують значення води і загострюють проблему необхідності її захисту.

Вода займає особливе положення серед природних багатств Землі. Відомий російський і радянський геолог академік А. П. Карпінський говорив, що немає більш дорогоцінних копалин, ніж вода, без якої життя неможливе.
Без води не може жити людина. Вода - один з найважливіших факторів, що визначають розміщення продуктивних сил, а дуже часто і засіб виробництва. Збільшення витрачання води промисловістю пов'язано не тільки з її швидким розвитком, але і з збільшенням витрати води на одиницю продукції. Одним з найбільш значних водоспоживачів є сільське господарство.

Особливе місце у використанні водних ресурсів займає водоспоживання для потреб населення.
 При цьому обов'язковими є безперебійність водопостачання, а також суворе дотримання науково обґрунтованих санітарно-гігієнічних нормативів.
Використання води для господарських цілей - одна з ланок кругообігу води в природі. Але антропогенна ланка круговороту відрізняється від природного тим, що в процесі випаровування частина використаної людиною води повертається в атмосферу опрісненої. Інша частина скидається у водойми у вигляді стічних вод, забруднених відходами виробництва.

За даними Міжнародного комітету з питань зміни клімату в майбутньому очікується зміна розподілу опадів по планеті: кліматичні контрасти будуть посилюватися: посухи та повені стануть частіше й інтенсивніше. Це ще більше ускладнить регулярне постачання прісною водою. На сьогоднішній день проблема води вже породжує міждержавні конфлікти, якими відомий, перш за все, Близький і Середній Схід - зона переважно пустельного клімату, з малою кількістю опадів і знижується рівень ґрунтових вод.

Багато вчених вважають, що немає проблеми нестачі води, а є проблема її нераціонального використання.
Проблема дефіциту прісної води, на думку міжнародних експертів, стане однією з найгостріших до середини XXI ст.
 На сьогоднішній день від нестачі води страждає близько 700 мільйонів людей в 43 країнах світу, а до 2025 року з цією проблемою зіткнуться більше 3 мільярдів чоловік.
Стан світових водних ресурсів залишається нестабільним, а необхідність застосування комплексного і сталого підходу до управління цими ресурсами і раніше є досить актуальною. З-за високих темпів зростання чисельності населення, нестійких моделей споживання, неефективного управління, забруднення навколишнього середовища, недостатнього обсягу інвестицій в інфраструктуру і низької ефективності використання водних ресурсів наявні на сьогоднішній день запаси води виснажуються швидкими темпами.
Однак у майбутньому води буде потрібно ще більше: для вирощування продовольчих культур, для пиття і санітарно-гігієнічних потреб, для потреб промисловості та для підтримки розширення міст. Розрив між попитом і пропозицією, ймовірно, ще більше збільшиться, що буде представляти загрозу економічному і соціальному розвитку та екологічної стійкості. Для подолання проблеми нестачі води виключно важливе значення буде мати комплексне управління водними ресурсами. Не менш важливе значення матиме і міжнародне співробітництво, оскільки багато річки і водоносні горизонти є загальним надбанням країн. Таке співробітництво може також сприяти розвитку гармонійних транскордонних зв'язків у цілому.
Всім нам треба пам'ятати про те, що ресурси води не безмежні, і наше здоров'я і життя прямо залежать від її кількості та якості. Не кажу вже про духовне значення річок, озер, взагалі води для нашого самопочуття.


Протягом усієї історії люди боролися з водою і за воду. Чиста вода - глобальна проблема людства. Тому, відзначаючи День води, ми повинні пам'ятати про це і берегти наші водні ресурси.
Джерело:http://inmoment.com.ual

Комментариев нет:

Отправить комментарий