Дивовижний світ природи

Дивовижний світ природи

понедельник, 29 февраля 2016 г.

Свято приходу весни


Довгоочікувану весну прийнято було зустрічати ще за часів язичників. Традиція вшанування весни, яку уособлює прекрасна дівчина, збереглася і до наших часів.
Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня.

Всесвітній день котів традиційно відзначається в перший день весни — 1 березня. Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня.
Кішка — це найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду тварин, твердить, що кішки є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак. Вважається, що кішки не приносять кинуту їм палицю, як це роблять собаки, лише тому, що вони не вважають цю роботу своїм обов'язком.
Святкування дня котів влаштовують для 36 видів цих тварин, які знаходяться поруч з людиною у всіх куточках землі. Кожна кішка має свій особливий характер. Ці тварини вимагають поваги до себе, оскільки відчувають себе рівними з людиною.
Всесвітній день котів — це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов'язково подарують своїм господарям своє приємне муркотанням.


суббота, 27 февраля 2016 г.

10 корисних продуктів для протидії грипу та застуді

Підхопили нежить? Найкращим способом запобігти захворюванню на грип – це побудувати власний непробивний імунітет. Дейв Гротто, автор книги "101 продукт для порятунку життя", розповідає нам про 10 продуктів, насичених найбільшими дозами вітамінів та поживних речовин, необхідних нам для захисту та профілактики захворювань.

 Гриби зазвичай не сприймаються як здорова їжа, але в них є два важливих компоненти, необхідних у сезон грипу: селен, який допомагає клітинам крові виробляти цитокіни для очищення від хвороб, і бета-глюкан, протимікробний тип волокон, які допомагають активувати клітини – "супергерої", здатні знайти і знищити інфекції.
Свіжий часник

Такі продукти, як часник, можуть вигнати захворювання завдяки хімічній сполуці аліцин, що є протимікробною речовиною. Британські вчені виявили, що люди, які приймають харчові добавки з аліцином, на 46% рідше страждають від застуди і швидше одужують, якщо все ж її підхоплять. Отож, додавайте часник щодня в їжу, експерти рекомендують споживати два свіжих зубчики на день.
Свіжий лосось
У нещодавньому дослідженні було виявлено, що люди з найнижчим рівнем вітаміну Д на 40% частіше повідомляли про респіраторні захворювання, ніж ті, хто мав вищий рівень вітаміну Д. Дуже ефективно підвищує вміст цього вітаміну в організмі лосось. 100-грамовий шматок цього продукту забезпечує 360 одиниць вітаміну Д, а деякі фахівці рекомендують споживати цілих 800-1000 одиниць на день.
Дослідники Гарвардського університету виявили, що п’ять чашок чорного чаю у день протягом двох тижнів підсилюють у чотири рази захисну імунну систему організму, очевидно, завдяки теаніну. У чаї також містяться катехіни, які діють проти вільних радикалів, як команда асенізаторів. Гротто пропонує випивати щодня від однієї до трьох чашок чорного, зеленого або білого чаю.
Йогурт
Травний тракт – один з найважливіших імунних органів, а тому уникайте хвороботворних мікробів за допомогою пробіотиків і пребіотиків, які можна знайти у природних ферментованих продуктах. Наприклад у йогурті. Відповідно до дослідження, яке провели у Віденському університеті, одна порція продукту з наклейкою "живі і активні культури" в день підсилить імунну функцію.
Фахівці з харчування одностайні у тому, що чорний шоколад заслуговує на гідне місце у здоровій дієті, а дослідження на тему харчування, опубліковане у британському журналі, стверджує, що він може також посилити імунітет. Великі дози какао підтримують клітини Т-хелпери, які підвищують здатність імунної системи протистояти інфекції.
Устриці
Цинк вкрай важливий для імунної системи, він мобілізує війська – білі кров’яні тільця – для атаки на бактерії і віруси, такі як грип чи застуда. Одна середня устриця забезпечує майже весь запас цинку, необхідного на день, у той час як порція з шести делікатесів забезпечить більш ніж п’ятикратний рекомендований обсяг.
Мигдаль
Корисний для серця мигдаль забезпечує імунну систему вітаміном Е, який знижує шанси підхопити простуду і зупиняє розвиток респіраторних інфекцій. Однак тільки мигдалю для денної дієти недостатньо, а тому включіть у раціон також і крупи, насіння соняшнику, страви з ріпи і проростки пшениці.
Полуниця
Хоча перше, про що ви подумаєте підхопивши застуду, – це продукти багаті вітаміном С, наприклад, апельсини, Гротто стверджує, що властивості цього антиоксиданту запобігати хворобі спірні. Деякі дослідження доводять, що саме полуниця може зменшити інтенсивність і тривалість застуди та грипу, а тому варто спробувати, навіть незважаючи на високу ціну цього продукту у зимовий час. Одна чашка цих ягід забезпечує 160% денної норми вітаміну С.
Солодка картопля
Бета-каротин покращує захисні властивості організму. Він відіграє важливу роль у розвитку імунної системи клітин і допомагає нейтралізувати шкідливі токсини. Солодка картопля та інші продукти помаранчевого кольору – морква, гарбуз, яєчні жовтки і мускусні дині – є відмінним джерелом цієї речовини.
Джерело: http://mnn.com


Вплив музики на мозок людини

Канадські вчені вважають, що прослуховування раніше незнайомої музики стимулює мозок, викликаючи у ньому приємне збудження. Дослідження, проведене методом магнітно-резонансної томографії, показало, що коли люди чують якусь пісню вперше, то у них активізуються ділянки головного мозку, що відповідають за відчуття задоволення.
Чим довше триває насолода від почутого, тим сильніше "включаються" ті ділянки мозку, які називають "центрами задоволення". Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі Science.
Учені знали про роль, яку відіграють "центри задоволення", розповідає лікар Валорі Салімпур з науково-дослідного інституту Ротмена у Торонто, але у цьому випадку їх реакція не вписується у звичні рамки.
"Музика абстрактна: це зовсім не те переживання, що ви відчуваєте, коли голодні і вам дають шматок їжі – те ж саме стосується сексу або грошей, – у таких випадках активність мозкових центрів природна", – пояснює дослідниця. "Дивним є те, що людина передчуває і збуджується через щось зовсім абстрактне – через звук, який вона чує", – говорить Салімпур.
Дослідження проводилося у неврологічному центрі Монреальського університету Макгілла. 19 добровольців, підключених до томографа, прослухали 60 фрагментів невідомих їм творів, підібраних у відповідності до їхніх музичних уподобань.
Під час прослуховування 30-секундних треків учасникам дослідження пропонувалося купити твори, які їм найбільше сподобалися, у змодельованому для цього експерименту онлайн-магазині.
Аналізуючи хід сканування, учені виявили, що можуть передбачити, яку пісню вибере випробовуваний: на моніторі томографа "центри задоволення" заздалегідь починали яскраво світитися.
"Це новий напрямок у нейробіології, – розповідає Валорі Салімпур. – Аналізуючи мозкову діяльність, вчені намагаються дізнатися, про що люди думають, зрозуміти хід їхніх думок, мотиви і в кінцевому підсумку передбачити їх поведінку".
Вчені виявили також, що "центри задоволення" взаємодіють з іншою ділянкою мозку – слуховою зоною мозкової кори. У ній зберігається вся інформація про раніше почуті звуки і мелодії. "Ця частина мозку унікальна для кожної людини, тому що всі ми слухали різну музику", – говорить лікар Салімпур.
Тепер дослідники хочуть з’ясувати, як взаємодія між "центрами задоволення" і слуховою зоною впливає на музичні вподобання людини.

Джерело: http://life.pravda.com.ua

четверг, 25 февраля 2016 г.

Природна краса: 18 чудових фотографій живої природи (фото)

Дивні барви природи.
Природа — невичерпне джерело натхнення для людства. Вона настільки непередбачувана і дивна, що кожен може в ній знайти щось особливе та унікальне. Незвичайні комахи, величні тварини і чудові краєвиди — все це вічні «теми», якими можна милуватися тисячоліттями. У цьому огляді — 18 барвистих фотографій живої природи.

1. Рожева вечірка

Фламінго в Лагуні Хедіонда, Болівія. Фотограф: Pedro Szekely.

2. У засідці

Бик в кущах, Тамілнад, Індія. Фотограф: Vinoth Chandar.

3. Узбережжя Напалі

Схили вулкана Куаї, Гаваї. Фотограф: Paul Bica.

4. Дивовижний лебідь

Лебідь купається в ставку в світі веселки Гетеборг, Швеція. Фотограф: Mikael Tigerstrem.

5. Каліфорнійська жаба

Незвичайний тритон, Аламо, Каліфорнія. Фотограф: John H. Wright.

6. Сон

Весняна галявина в променях весняного сонця. Фотографія: Seyed Mostafa Zamani.

7. Любов індійських жуків

Пара яскравих жучків, Бангалор, Індія. Фотограф: Bobinson.

8. Філігранна робота

Макро зйомка прожилок листочка. Фотограф: Haentjens Raphael.

9. Ефектна «особа»

Бджола, що збирає пилок. Фотограф: Andrea.

10. В променях заходу

Аметистові і смарагдові відтінки в морі острови Манітулін, Онтаріо. Фотограф: Paul Bica.

11. Тюльпани

Травневе цвітіння. Фотограф: Vince Alongi.

12. Бджола в синьому

Бджола причаїлася в квітці. Фотограф: Dimitris Agelakis.

13. Скеля

Два камені в море, узбережжя Іспанії. Фотограф: Sergio Tudela Romero.

14. Мурашина армія

Мурахи, дружним строєм направляються до землі. Фотограф: Bui Linh Ngân.

15. Грозове небо над каньйоном Оук-Крік

Природа в очікуванні дощу, каньйон Оук-Крік, Арізона, США. Фотограф: Barbara L. Slavin.

16. Павукова сітка

Тонке мереживо, Гонконг. Фотограф: Laney.

17. Чарівні пейзажі

Розбите дерево біля підніжжя водоспаду, Пенсільванія. Фотограф: Nicholas A. Tonelli.

18. Магія кольору

Різноманітність відтінків, Великий Каньйон, США. Фотограф: Barbara L. Slavin.