Дивовижний світ природи

Дивовижний світ природи

пятница, 29 апреля 2016 г.

Найкрасивіші весняні квіти України та ботанічні сади, де їх можна побачити

Найкрасивіші весняні квіти України
Теплі, налиті сонцем дні, ніжні весняні квіти радують розкішним цвітінням. Куди поїхати, аби побачити їх цвіт, отримати порцію натхнення та позитивного настрою?
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Первоцвіти

Мабуть, найбільше першому весняному сонечку радіють проліски. Саме ці тендітні квіти вперто пробивають снігові покриви, аби поніжитись у його несміливих променях. Побачити цвітіння цих запаморочливо красивих і ароматних квітів в Україні можна в Ічнянському національному парку, неподалік села Ічня, що на Чернігівщині. Однак похвалитися густими килимами первоцвітів можуть і карпатські полонини, хоч не кожен зважиться підкорювати засніжені схили у перші, ще холодні весняні дні.
Підсніжник складчастий — гордість лісового масиву Холодний Яр на Черкащині. На території України побачити ці квіти можна лише тут.
Вирушати на пошуки квітучих полів первоцвітів найкраще у березні-квітні, коли проліски та підсніжники — на піку цвітіння. Однак пам’ятай: ці квіти занесені до Червоної книги України, тому рвати їх категорично заборонено.

Крокуси

Ще не встигне зійти сніг у Карпатах, а фіолетові квіти Шафрану Гейфеля вже тягнуть свої пелюстки до сонечка. Крокуси люблять рости на височині, під самим небом, тому не дивно, що насолодитися цими квітами можна на схилах гір Драгобрат та Петрос Рахівського району Закарпатської області.
А якщо підніматися високо в гори немає бажання, помилуватися крокусами Ти зможеш у селі Колочава Міжгірського району на Закарпатті, або в заповіднику «Медобори» на Тернопільщині. Березень або початок квітня — ідеальний для цього час.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Магнолії

Розкішні пелюстки магнолій ніби створені для того, щоб прикрасити картину відомого художника. Гріх не зробити селфі на тлі чарівних рожевих квітів, прогулюючись Одеським ботанічним садом або Національним ботанічним садом ім. М. Гришка у Києві.
Однак помилуватися чудесними краєвидами магнолій можна і просто на вулицях Житомира, Львова, Мукачева та Ужгорода. Ростуть вони і в Криму, і на Закарпатті.
Кажуть, якщо навідатися до чарівного дерева вранці, можна відчути тепло його пелюсток. Однак не поспішай тягнутися за гілочкою такої краси. Посидіти в тіні квітучих магнолій і отримати позитивний заряд можна, починаючи з квітня і до кінця травня. Все залежить від кліматичних умов та виду магнолії.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Сакура

Хоч батьківщина сакури — Японія, ця рослина напрочуд добре прижилася в Україні. Більше того, алея сакур київського парку «Кіото» — найдовша у всій Європі. Її довжина — трохи менше 1-го кілометра.
Дуже сподобався сакурам і клімат Закарпаття. Розкішні алеї цих дерев висаджені в Мукачевому та Ужгороді. «Сакура-фест» в обласному центрі щороку збирає тисячі шанувальників прекрасного. В кінці квітня і весь травень сакури захоплюють гостей і жителів міста неповторним ансамблем густих рожевих ліхтариків. Неймовірна краса! Навесні  місто Чернівці також буяє рожевим цвітом японських сакур.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Тюльпани

Мальовничі алеї тюльпанів — гордість Кіровоградського дендропарку. Лишень уяви собі, 2015-го року там зацвіло 2 000 000 цих прекрасних квітів.
Безкраї поля тюльпанів розкинулись поблизу села Мамаївці, що на Буковині. Навіть найсуворіший водій не проїде повз, хоча б крадькома не поглянувши на яскравий тюльпановий килим по обидва боки дороги, адже тут цвіте більше 60-ти різновидів цих весняних квітів.
Якщо ж у квітні-травні Ти проїжджатимеш дорогою Львів — Самбір, уважно дивись по боках. За селом Луки щороку зацвітають чорні тюльпани (рябчик шаховий) — квіти дуже рідкісні, через що й занесені до Червоної книги України.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Нарциси

Лишень травень стає повноправним господарем наших земель, в урочищі Кіреші, що на Закарпатті, розцвітають запаморочливі квіти — нарциси. Вони і справді можуть сп’янити голову…
Легенда розповідає, що коли вороги захопили Хустський замок, місцеві на знак покори принесли їм подарунки. Це були подушки, вщент заповнені нарцисами. Наступного ранку нові господарі не прокинулися. Але численним туристам, що приїжджають сюди помилуватися білосніжною долиною нарцисів, хвилюватися нічого. Головне — не заснути просто посеред поля.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Дикі орхідеї

Дикі орхідеї можна зустріти у всіх куточках України, проте неозорі поля цих аристократичних квітів можна побачити лише на Кінбурнській косі, що в Миколаївській області. Цвітіння припадає на травень. До речі, поле диких орхідей Кінбурнської коси — одне з найбільших у Європі.
Та не лише жителям Очаківського району так пощастило. Помилуватися дикими орхідеями Ти зможеш і в Національному парку «Олешківські піски», і на Тендрівській косі острова Джарилгач.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Бузок

З приходом травня українські міста і села наповнюються неземним ароматом бузку. «Що ж в ньому незвичайного?» Бузок знайомий нам змалку, проте різноманітні види цієї рослини, зібрані разом у ботанічних садах, створюють неповторну симфонію і ваблять туристів не лише з України, але й з-за кордону.
На всю Європу славиться бузковим гаєм знаменита Диканька. Тут бузок росте на трьох гектарах землі впродовж 200 років. Проте побачити бузок можна і в ботанічному саду Києва.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Рододендрони

Ці чарівні квіти українці часто називають червоною рутою. Рододендрони ростуть високо у Карпатах, а саме на горі Піп Іван та Шпиці Чорногірського хребта, і на горі Близниця. Однак у травні тут починається сезон дощів, тому дістатися розкішних лілових полів украй важко. 
А для тих, хто лінується йти в гори, є чудова альтернатива. На теренах Словечансько-Овруцького кряжу, що на Житомирщині, росте азалія понтійська — родич карпатських рододендронів. Жовті поля азалії можна побачити на окремих пагорбах та узбіччях дороги від Овруча до села Червонки.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?

Болотне різнотрав’я

 Як цвітуть болота?  Одне з найкрасивіших боліт України — Бондарівське. Коручка болотна, любка дволиста, зозулині сльози та численні орхідні з Червоної книги України — весна перетворює болото на казкове царство пахучого різнотрав’я.
Окрім цього, в Міжрічинському ландшафтному парку, до якого належить болото, є унікальна нагода побачити півники болотні або сибірські.
Найкрасивіші весняні квіти України. Де побачити їх цвітіння?
Добірка найкрасивіших весняних квітів нашої держави ще раз підтверджує: заповідники, парки та ботанічні сади України нічим не гірші від голландських або японських. Наша країна — прекрасна і квітуча. Нам є чим пишатись. Цікавих подорожей та весняного натхнення!
Джерело: http://pustunchik.ua

Квітуча магнолія


 

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва “Молодіжний”  м. Фастів 


среда, 27 апреля 2016 г.

24.04 Всесвітній день захисту лабораторних тварин


24 квітня в календарі екологічних дат відзначений як Всесвітній день захисту лабораторних тварин, який був заснований Міжнародною Асоціацією проти хворобливих експериментів на тваринах (ИнтерНИЧ) у 1979 році та підтриманий ООН. Спочатку він «відзначався» зоозахисними організаціями в ряді країн, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вівісекції (експериментів і дослідів над лабораторними тваринами), яке підтримують активісти різних громадських та зоозахисних організацій.
  Тварини використовувалися в дослідах з давніх часів, але ці роботи носили епізодичний характер. Поняття «лабораторна тварина» склалося в кінці 19 століття у зв'язку з бурхливим розвитком експериментальної біології і медицини, а з другої половини 20 століття метод наукового експериментування на тваринах оформився як самостійний напрям. Сьогодні лабораторні тварини використовуються для моделювання патологічних процесів і випробування ліків, косметичних засобів, сигарет, харчових добавок, речовин побутової хімії... Основними замовниками досліджень виступають великі фармацевтичні і косметичні корпорації.
Серед найбільш часто використовуваних у дослідах тварин - миші, кролики, мавпи і собаки. Щороку сотні представників цих видів гинуть в лабораторіях. Крім того, тварини використовують при навчанні майбутніх медичних працівників і ветеринарних лікарів.
Звичайно, на початковому етапі розвитку науки про лабораторних тварин етичні питання не були актуальними, оскільки і розмах цієї «галузі» не був такий великий. У теперішній же час питання біоетики в даній сфері стоять в центрі уваги вчених і громадськості. Жорстокі досліди і тести на тварин продовжують своє існування, в першу чергу тому, що багато споживачів взагалі не знайомі з цією моральною проблемою, а виробники не зацікавлені доносити її до кінцевого покупця. Саме з метою привернення уваги світової громадськості до цієї проблеми і був заснований Всесвітній день захисту лабораторних тварин.
 Джерело: http://calenday.org

Наука, як відомо вимагає жертв. І першими жертвами науки стали лабораторні тварини. Ті самі миші, собаки, жаби і мухи-дрозофіли, яким людство зобов'язане масою корисних речовин - від ліків до косметики (яка, як не дивно, теж тестується на тваринах).
Вдячне людство, намагаючись хоч якось морально виправдатися за завдану лабораторним тваринам шкоду, поставило їм пам'ятники.

Пам'ятник "собаці Павлова" 


Пам'ятник жабі в Парижі перед Пастерівським інститутом. 


Пам'ятник лабораторної миші в Новосибірську - миша, спіраль ДНК - це метафора створення і отримання інформації, завдяки лабораторним тваринам


Джерело:http://torin-kr.livejournal.com


пятница, 22 апреля 2016 г.

23.04 Всесвітній день Землі

За нас ніхто планету не врятує...

Щоб берегти землю, природу, потрібно її полюбити, щоб полюбити, потрібно пізнати. Пізнавши - неможливо не полюбити.

М. Пришвін

Ми живемо на планеті Земля, і не випадково її головне багатство співзвучно з назвою. Земля - наш дім, земля - наша годувальниця. Рідна земля, Батьківщина - місце, де людина народилася, яке назавжди залишиться дорогим для нього. Наша Земля – наша велика спільна Батьківщина, важлива для кожного з нас, хоч ми рідко замислюємося про це.  І люди зобов'язані піклуватися про збереження природи на нашій планеті, тому що це через нас відбуваються негативні зміни в навколишньому середовищі.
Колись наші предки тільки вирощували рослини, розводили домашніх тварин, а зараз будуються величезні заводи, дорогами їздять тисячі автомобілів, вирубуються ліси. Звичайно, розвиток нашої цивілізації не стоїть на місці, і це добре. Потрібно тільки пам'ятати, що  необхідно витрачати ресурси Землі розумно й обережно, а також піклуватися про чистоту навколишнього середовища.

Земля не прощає людині, якщо вона жорстоко знищує її багатства. Усе в природі взаємопов’язане. Якщо осушити русло річки, загине риба, а в підсумку сама людина не зможе нею харчуватися. Якщо не давати відпочивати ґрунтові, він не буде давати хорошого врожаю. Якщо продовжувати забруднювати повітря і воду, як ми зможемо жити і бути здоровими в таких поганих екологічних умовах?
Навіть у сиву давнину люди, які не володіли науковими знаннями, з повагою ставилися до всіх скарбів Землі. Ми повинні захистити природу.  І потрібно щоб усі відомі секрети природи люди направляли не на руйнування, а на збереження нашого спільного дому.

вторник, 19 апреля 2016 г.

18.04 - 22.04 Тиждень заповідників і національних парків



На території України знаходиться 21 заповідник, з яких 4 — біосферних заповідника і 17 — природних заповідників. Загальна площа Природного Заповідного Фонду країни складає більше 2,4 мільйонів гектарів(>4% загальної площі України). Нижче перераховані природні заповідники України.
Карадагський заповідник (1979 рік, Крим) розташований на території вулканічного масиву Кара-Даг (2872 га). Оригінальні форми рельєфу і ландшафти Карадагу прирівнюються до відомого Йеллоустонского національного парку в США.

Канівський заповідник (1923 рік, Черкаська область). Майже уся його територія площею 1035 га покрита грабовим лісом з домішкою липи. Тут розташовані множинні городища і могильники антів і полян, стоянки первісних мисливців (понад 400).

Кримський природний заповідник — найбільший заповідник Криму (4 175 га), який займає центр Головної гряди Кримських гір, де найвища вершина Криму — Роман-кош (1545 м). Тут знаходиться близько 300 гірських ключів і джерел і відоме цілюще джерело з іонами срібла — Савлух-су. 29 видів рослин і 30 видів тварин занесені в Європейський червоний список. 9 видів рослин заповідника охороняються конвенцією Берну.

Заповідник Медобори (1990 рік, Тернопільська область) знаходиться на території унікальної геологічної освіти — Товтр, на 93 % покритим лісами. Це залишки древнього бар'єрного рифа (25 млн. років). Тут розташований найбільш східний в Європі буковий гай і «Перлинна» печера, в якій знаходяться унікальні печерні нарости, схожі на перли.
Мис Мартьян (1973 рік, Крим) — найменший заповідник на Україні. Його площа 240 га, головна цінність заповідника — реліктовий гай ялівцю високого (Juniperus excelsa), середній вік якого до 100 років, найбільший —  500 років.

На території Ялтинського гірсько-лісового заповідника (1973 рік, 14 523 га, Крим) знаходяться  вершина гори Ай-Петрі (1234 м), печера Трьохглазка, водоспад Учан-су і перевал Чортові сходи. У цьому заповіднику росте близько 1363 видів судинних рослин (65% видів Гірського Криму або 28% видів України).

І інші: природний заповідник Горгани (Івано-Франківська область), Луганський (Луганська область), Дніпровсько-Орельский (Дніпропетровська область), Розточчя (Львівська область), Рівненський (Рівненська область), Казантипський (Крим) Черемський (Волинська область), Опукський (Крим), Український степовий (Донецька, Запорізька, Сумська області) і Поліський природний  заповідники (Житомирська область), Єланецький степ (Миколаївська область).

Серед біосферних заповідників найбільш відомий Асканія-Нова (1921 р., 33,3 тис. га,Херсонська обл.). Це відомий у всьому світі національний  заповідник України, єдиний в Європі куточок незайманого типчако-ковильного степу, де мешкають птахи і звірі майже зі всього світу.

Не менш відомі Дунайський біосферний заповідник (1981 р., 50252,9 га, Одеська область), який має унікальні для Європи ландшафти дунайських плавнів, Карпатський біосферний заповідник (1968 рік, Закарпатська область) гірська система якого, разом з Альпами і Балканами, характеризується найбільшою біологічною різноманітністю на європейському континенті і Чорноморський біосферний заповідник (1927 рік, Херсонська, Миколаївська області).

В розділі "Відео" рекомендую продивитись відео про Заповідники України

суббота, 16 апреля 2016 г.

19.04. День підсніжника



День підсніжника
Підсніжник… Цю оригінальну тендітну квіточку називають по-різному. Англійці — сніговою краплею або зірочкою, чехи — сніжинкою, німці — сніговим дзвіночком, а ми дуже просто — підсніжником.
Не важко здогадатися, звідки пішла така назва, адже ця смілива квітка здатна пробиватися крізь сніги і зацвітати з першими теплими променями сонця.
Щороку 19 квітня жителі багатьох країн відзначають чудове весняне свято — День підсніжника. Свято це родом із Англії, і було встановлено в 1984 році. А оскільки в цій країні підсніжники зацвітають в середині квітня, то і свято відзначають саме зараз — на початку весни і теплих погожих днів.
В Англії до підсніжників ставляться з особливим трепетом. Мабуть, це пов’язано з повір’ям, що ці квіти, висаджені навколо будинку, захищають оселю від злих духів та вселяють надію на світле майбутнє.
Підсніжники відомі ще з І тисячоліття. Нині налічують 20 видів цих ніжних красенів. Найпопулярніший — підсніжник білосніжний, проте є ще і візантійський, грецький, кавказький. Всі вони різні за кольором і ароматом, однак обожнювані багатьма шанувальниками квітучої краси.
Підсніжник — герой численних казок та легенд. 




Якось богиня Флора дарувала квітам костюми для карнавалу. Підсніжнику дісталося біле вбрання. Сніг теж хотів на карнавал, хоча костюм йому ніхто, звичайно ж, не дав. Тоді він став прохати квітів про допомогу, та всі вони злякалися холоду і відмовили йому. Тільки один підсніжник не роздумуючи вкрив сніжок своїм білосніжним плащем. Вони разом кружляли у танці і так здружилися, що нерозлучні і досі.
Нині підсніжники занесені до Червоної Книги України як зникаючий вид. Тому не зривай ці тендітні весняні квіти, щоб і через тисячу років твої ровесники теж могли помилувалися красою цього дивовижного витвору природи.

Джерело:http://pustunchik.ua

Рекомендую проглянути: в розділі "Відео" -  Рослини Червоної книги

суббота, 9 апреля 2016 г.

15.04 День екологічних знань

Загроза екологічної катастрофи – одна з глобальних проблем людства. Помилкові уявлення про невичерпність ресурсів, прагматичне ставлення до всього живого поставили існування людей, тварин і рослин під загрозу. Усвідомлюючи небезпеку ситуації, що склалася, члени ООН в 1992 році заснували святкову дату: 15 квітня – День екологічних знань.
День екологічних знань. Чому так важливо зберегти природу?
Глобальна проблема екології сьогодні зачіпає майже кожен куточок світу. Пропаганда боротьби із забрудненням природи – це одна з сходинок до збереження навколишнього середовища. З цією метою 15 квітня святкується День екологічних знань.



Проблеми екології


Загроза екологічної катастрофи – одна з глобальних проблем людства. Помилкові уявлення про невичерпність ресурсів, прагматичне ставлення до всього живого поставили існування людей, тварин і рослин під загрозу. Усвідомлюючи небезпеку ситуації, що склалася, члени ООН в 1992 році заснували святкову дату: 15 квітня – День екологічних знань.

До екологічних проблем належать:


  забруднення навколишнього середовища;
  нераціональне використання ресурсів;
  вплив людини на природу в корисливих цілях (вирубка лісів, осушення водойм, надмірний відстріл тварин);
  непрямий вплив людини (наприклад, потрапляння великої кількості фреонів в атмосферу веде до руйнування озонового шару).
Так як проблема існує, їй необхідно приділити належну увагу. 
Тому всесвітній день екологічних знань – це важливий крок до здійснення мети.
Значення свята
Проблема екології переслідує людство вже давно, і щоб не погіршити нинішній стан, кожен повинен внести свій внесок у збереження природи. Зрозуміло, що такі глобальні проблеми, як виснаження ресурсів або аварії на електростанціях, які не під силу вирішити звичайній людині, проте навіть маленький внесок кожного здатний вплинути в сукупності на екологічний стан.



Першочергове завдання Дня екологічних знань – показати людям, наскільки важливо зберегти природу. Акція змушує задуматися про насущні проблеми і про те, наскільки важливо їх вирішити. Знання, отримані під час свята, мають вплинути на ставлення людини до природи та допомогти  у міру можливості зберегти її.
Рекомендую ознайомитись:
Екологічні вікторини для старших класів. Вікторини з відповідями.
Вікторини для 10, 11 класів на тему «Екологія навколо нас»
http://ped-kopilka.com.ua/vneklasnaja-rabota/viktoriny/viktoriny-dlja-starsheklasnikov-tema-yekologija.html

понедельник, 4 апреля 2016 г.

7.04. Всесвітній День охорони здоров'я

Здоровий спосіб життя 
Здоров’я людини – це найцінніше, що є у нього. Ніщо не може зрівнятися з ним: ні багатство, ні положення в суспільстві, ні слава. Це справжня коштовність, подарована нам природою. Людина зобов’язана берегти своє здоров’я змолоду, адже саме здорова людина формує сильну націю.

Кожен рік у всьому світі святкують Всесвітній день здоров’я. В цей день традиційно обговорюються найгостріші проблеми охорони здоров’я, що стоять сьогодні перед людством, проводяться заходи, які мотивують людей вести здоровий спосіб життя і приділяти більше уваги профілактиці захворювань. 
7 правил здорового способу життя
Не можна не відзначити все зростаючий останнім часом інтерес до здорового способу життя. Рано чи пізно починаєш замислюватися, що спосіб життя, який зараз ведеш, не кращим чином позначається на здоров'ї. І добре, якщо це станеться рано ...
Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров'я, коли виникає якась проблема, з'являється хвороба чи нездужання. Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, турбота про своє здоров'я повинна бути способом життя.
Найважливіші правила здорового способу життя:

Здоровий спосіб життя: правило № 1 

Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, коли, чіпсів та іншої гидоти.
Як говорив сам товариш Гіппократ, їжа повинна бути нашим ліками, а не ліки їжею. В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої ​​їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішою, але коханої? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що шкідливо, але відмовитися не можеш. Іноді можна побалувати свій шлунок, але без фанатизму.


Здоровий спосіб життя: правило № 2


Активність, активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно!
І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.
Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!

Здоровий спосіб життя: правило № 3 




Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю і тим більше наркоманія. І якщо алкоголь по святах при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.

Здоровий спосіб життя: правило № 4


Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже багато чого, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.
Що значить правильний розпорядок дня? Це, перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягає і прокидатися в один і той же час, не залежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без
будильника - це означає, що виспалися.
Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою надмірної ваги.

Здоровий спосіб життя: правило № 5




Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах і промахи. Не вийшло встояти перед тортиком або тістечком, ну і Бог з ним! Не варто через це засмучуватися!
І навіть, якщо постійні тренування і дієти не допомагають скинути зайву вагу, це не привід для відчаю! Значить, дієта не та - варто спробувати іншу!

Здоровий спосіб життя: правило № 6 




Здоровий спосіб життя - це так само дбайливе ставлення до себе! Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять у спортзалі, потрібно думати не про те, щоб швидше піти і рахувати хвилини, а займатися із задоволенням, з думками про те, що кожну вправу підтягує ваші м'язи .... Кожна вправа наближає Вас до ідеалу!
Навряд чи вийде схуднути, якщо постійно лаяти себе: «Я товста!», «Я нічого не можу!». Треба говорити собі: «Я сильна, я впораюся!», «У мене все вийде.».

Здоровий спосіб життя: правило № 7 




Вести здоровий спосіб життя легше не поодинці, а в компанії. В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі навколо дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва.
Уявіть, що всі навколо ведуть здоровий спосіб життя, все в прекрасному настрої, бажають один одному тільки добра.!




http://uwm.com.ua/node/41